II Niedziela Wielkanocna, 07.04.2024r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny. Niedziela ta jest Diecezjalnym Świętem Caritas, dlatego dziś po wszystkich mszach św. zbierane są ofiary do puszek na naszą Diecezjalną Caritas.
  2. Jutro w liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25.03. Jest to Dzień Świętości Życia a zarazem Dzień Duchowej Adopcji, do której zachęcamy. Deklaracje Duchowej Adopcji można zabrać już dziś z klęczników przed stopniem prezbiterium i wypełnione przynieść jutro na mszę świętą, bądź w tygodniu lub w przyszłą niedzielę i wrzucić do klęcznika, z którego zabraliśmy deklarację
  3. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  6. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako Niedziela Biblijna.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  8. Dzisiaj w Polsce odbywają się wybory samorządowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Gabriela Ciołkiewicz, zam. Tylicz i Wiktor Burtan, zam. Lubień (zap.III)