II Niedziela Wielkanocna, 24.04.2022r

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny. Niedziela ta jest Diecezjalnym Świętem Caritas, dlatego dziś po wszystkich mszach św. zbierane są ofiary do puszek na naszą Diecezjalną Caritas.
  2. Jutro święto Św. Marka, Ewangelisty.
  3. We wtorek liturgiczne wspomnienie Św. Wojciecha, Bpa i Męcz. – głównego patrona Polski – przeniesione z 23 kwietnia.
  4. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako Niedziela Biblijna.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy również nabożeństwa majowe. Zapraszamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Nabożeństwa w dni powszednie odbywać się będą po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00 (pół godziny przed mszą św.). Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w kościele w nabożeństwach majowych, to chciejmy podtrzymywać tradycję gromadzenia się przy kapliczkach i tam oddawać cześć Matce Bożej, śpiewając litanię ku Jej czci.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00.
  9. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych, którzy już rozpoczęli bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Nie jest to kurs przedmałżeński, a jedynie dzień skupienia. Narzeczonych zapraszamy na mszę św. o godz. 11.15, a po mszy spotkanie tutaj w kościele.
  10. Ksiądz Mariusz zaprasza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców w poniedziałek i czwartek na mszę św. o godz. 18.00, a po nich na spotkanie. Przypominamy, że udział w mszy św. jest integralną częścią tego spotkania.
  11. Spotkanie małżeństw i rodzin w Ochronce we wtorek o godz. 19.30.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  14. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Stanisławę Długosz z Muszynki.