II Niedziela Zwykła, 15.01.2023 r.

1. Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów, gości, wczasowiczów. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy Was poinformować, że msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.00. Kościół sanktuaryjny otwarty jest od porannej mszy św. do zakończenia mszy św. popołudniowej. Cudowny obraz Matki Bożej Tylickiej jest w ciągu dnia cały czas odsłonięty – zapraszamy do prywatnego nawiedzenie naszego sanktuarium.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci z Ochronki, dzieci z przedszkola z Tylicza, uczniów Szkoły Podstawowej, oraz Zespołu Pogranicze. Serdecznie zapraszamy na ten koncert i wspólne kolędowanie wszystkich Parafian oraz Gości wypoczywających na terenie naszej parafii.
  4. W środę rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas VIII i klasy VII – zapraszamy na mszę św. i spotkanie w środę na godz. 17.00.
  7. Młodzież z Grupy Apostolskiej zaprasza jeszcze raz na Jasełka, w przyszłą niedzielę na godz. 16.00 do Sali Teatralnej na plebanii.
  8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.15 liturgię mszy św. ubogaci zespół dziecięcy „PROMYCZKI” z Nowego Sącza. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, ale zwłaszcza rodziny z dziećmi. Zespół „Promyczki” znany jest w naszym kraju i za granicą. Koncertował w wielu miejscach w Polsce i Europie (również w Watykanie).
  9. Ukazał się kolejny tom kazań Ks. Prałata – „Rozważania dla młodzieży” i można go nabyć w zakrystii. Ofiara nie mniejsza niż 40 zł. Ofiary te ksiądz prałat przekazuje tradycyjnie na potrzeby sanktuarium, za co serdecznie mu dziękujemy.
  10. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w czwartek po mszy św. popołudniowej. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich dziękuje za złożone ofiary na misje przy zakupie kadzidła i kredy w święto Objawienia Pańskiego.
  11. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe i miłe przyjęcie nas w Waszych domach i rodzinach, a także składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Dziękujemy za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania parafii. Wśród nich często przewijała się sprawa przyjmowania Komunii Św. Stąd prośba do wszystkich oczekujących na Komunię, aby zachowali odstęp co najmniej metr od stopnia, na którym osoby przyjmują już Komunię. Wówczas nie będzie tłoku, przepychania i niebezpieczeństwa upuszczenia na ziemię Pana Jezusa przez osoby przyjmujące Go na rękę. Również prośba wielu osób do rodziców małych dzieci, które są bardziej niecierpliwe lub ruchliwe, aby korzystały z „kaplicy matki z dzieckiem” i nie przeszkadzały w uczestnictwie w mszy św. Inne sugestie na tyle na ile będzie to możliwe będziemy na bieżąco podejmować.
  12. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego. Przypominamy, że cena Gościa Niedzielnego wynosi 10 zł.