III Niedziela Adwentu, 11.12.2022 r.

1. Przeżywamy dziś III niedzielę Adwentu, nazywaną Gaudete – Radujcie się! Radujmy się, że Pan jest blisko. By ta radość była pełna, pomyślmy o tym byśmy jak najlepiej przygotowali serca na spotkanie z Jezusem Nowonarodzonym poprzez podjęcie postanowień adwentowych i przez sakramentalną spowiedź. Zachęcamy powoli do korzystania z sakramentu pokuty. Cały harmonogram spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie krynickim jest umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła.
  2. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane są msze św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z Roratami.
  4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam w środę na mszę św. popołudniową, a po jej zakończeniu na spotkanie.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. Spotkanie młodych małżeństw w Ochronce w czwartek o godz. 19.00.
  7. W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 10.00. Jest to ostatnia zbiórka przed świętami więc proszę również rodziców by dopilnowali swoich synów i przypomnieli im o sobotniej zbiórce.
  8. W tym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzą małżeństwa, które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1972 i 1997 roku. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii wszystkich tych Jubilatów – dzisiaj po mszy św. Nie chcielibyśmy nikogo pominąć więc najprostszym sposobem będzie jeśli sami małżonkowie lub ich rodzina poinformują nas o ich Jubileuszu.
  9. W zakrystii i w przedsionku kościoła są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  10. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 9 zł.
  11. Wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej, którzy jeszcze tego nie zrobili, prosimy o wypełnienie karty zgłoszeń i przyniesienie jej dzisiaj do zakrystii.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  14. Wolontariusze z naszej szkoły oraz Grupa Apostolska dziękują wszystkim darczyńcom za włączenie się w akcję Szlachetnej Paczki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniuuczniów wraz z wychowawcami i rodzicami, indywidualnych rodzin oraz ogromnej ofiarności parafian podczas zbiórki pieniędzy do puszek przy kościele (a udało się zebrać 2759 zł), a także zbiórki produktów trwałych w Delikatesach Centrum, kolejny razudało się obdarować dwie Rodziny. Z uzbieranych produktów i zakupionych rzeczy wolontariusze przygotowali 21 paczek dla jednej i 14 paczek dla drugiej rodziny. W sobotępaczki dotarły już do Rodzin. Dziękujemy jeszcze raz za każdą formę pomocy!