III Niedziela Adwentu, 17.12.2023r.

1.Przeżywamy dziś III niedzielę Adwentu, nazywaną Gaudete – Radujcie się! Radujmy się, że Pan jest blisko. By ta radość była pełna pomyślmy o tym, byśmy jak najlepiej przygotowali serca na spotkanie z Jezusem Nowonarodzonym poprzez podjęcie postanowień adwentowych i przez sakramentalną spowiedź. Przypominam, że spowiedź w naszej parafii będzie w środę (20.12), według następującego porządku:

Tylicz:                                      Muszynka:

9.00-10.00

10.30-12.00

14.30-15.30                             14.30-15.30

16.00-17.00                             16.00-17.00

Jeśli ktoś w środę nie będzie mógł się wyspowiadać w naszej parafii to zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem spowiedzi w Dekanacie Krynickim. Jest on wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła i umieszczony na stronie parafii w zakładce Aktualności. Bardzo Was proszę – nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę – a tym bardziej na ostatnią niedzielę adwentu – czyli Wigilię. Bardzo Was o to prosimy. W pozostałe dni tygodnia, zwłaszcza popołudniu nie będzie możliwości wyspowiadania się, ponieważ spowiadać będziemy w parafiach w dekanacie. Można skorzystać ze spowiedzi również przez cały tydzień w czasie mszy świętych porannych.

2. Gdyby ktoś z chorych nie mógł przybyć na spowiedź do kościoła, a chciałby skorzystać z sakramentu pokuty to prosimy zgłosić taką osobę najpóźniej do środy i ksiądz Patryk uda się do tych chorych w sobotę od godz. 8.00. Dotyczy to tylko tych chorych, których ks. Patryk nie odwiedza w I piątki.

3. Msze Św. roratnie w dni powszednie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki o NMP. W Muszynce w tym tygodniu już rorat nie będzie.

4. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Porządek mszy świętych przed południem jak w każdą niedzielę, natomiast w przyszłą niedzielę nie będzie mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Już dzisiaj informujemy, że msza św. wieczorna w Sylwestra (31.12 - również niedziela), będzie o godz. 17.00, a nie o 18.30.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z Roratami. Ze względu na spowiedź w środę Godzinki do NMP nie będą śpiewane, by nie przeszkadzać w spowiedzi.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

7. W zakrystii i w przedsionku kościoła są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie są wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.

8. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 10 zł. Zachęcamy do ich nabycia. Postarajmy się o to by nie pozostała żadna świeca, by na naszym stole wigilijnym nie zabrakło Światła Chrystusa.

9. Spotkanie LSO w piątek po mszy św. popołudniowej. Bardzo prosimy by wszyscy ministranci i lektorzy wzięli udział w zbiórce w związku ze zbliżającymi się świętami i kolędą.

10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.

11.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

12. Wolontariusze z naszej szkoły oraz Grupa Apostolska dziękują wszystkim darczyńcom za włączenie się w akcję Szlachetnej Paczki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów wraz z wychowawcami i rodzicami, indywidualnych rodzin oraz ogromnej ofiarności parafian podczas zbiórki pieniędzy do puszek przy kościele, a także zbiórki produktów trwałych w Delikatesach Centrum, kolejny raz udało się obdarować dwie Rodziny. Z uzbieranych produktów i zakupionych rzeczy wolontariusze przygotowali 27 paczek dla jednej i 16 paczek dla drugiej rodziny, które wczoraj dotarły do Rodzin. Dziękujemy jeszcze raz za każdą formę pomocy!