III Niedziela Wielkanocna, 01.05.2022r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w naszej diecezji jako Niedziela Biblijna. Zachęcamy do sięgnięcia dziś po Księgę Pisma Świętego i przeczytanie choćby krótkiego fragmentu Biblii, która jest dla nas Świętą Księgą.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach Maryjnych. Nabożeństwa w dni powszednie odbywać się będą po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00 (pół godziny przed mszą św.). Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji gromadzenia się przy kapliczkach i na śpiewaniu przy nich Litanii Loretańskiej. W racji nabożeństw majowych w Muszynce dodatkowa msza św. w poniedziałki o godz. 16.30 połączona z nabożeństwem majowym.
  3. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  4. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od jutra pół godziny przed mszą św. wieczorową. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 15.45.
  7. Do chorych Ks. Mariusz uda się w czwartek od godz. 8.00.
  8. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Jeśli będzie ładna pogoda po mszy św. udamy się w procesji różańcowej na dróżki maryjne z feretronem Matki Bożej Tylickiej.
  9. Dzisiaj odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych, którzy już rozpoczęli bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Narzeczonych zapraszamy na mszę św. o godz. 11.15, a po mszy spotkanie tutaj w kościele.
  10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. W tym roku 21 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa Eucharystycznego do swoich serc. Obejmijmy ich naszą modlitwą, by uczynili to jak najgodniej.
  11. Ksiądz Mariusz zaprasza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców w poniedziałek, środę i piątek na mszę św. o godz. 18.00, a po nich na spotkanie.
  12. Ksiądz Prałat organizuje pielgrzymkę na trasie Częstochowa-Gidle-Licheń-Niepokalanów w dniach 28-29.05.2022 r. Koszt autokaru i noclegu 210 zł. Wyżywienie do uzgodnienia przy zapisie. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii po mszach świętych.
  13. W najbliższym czasie będą montowane w prezbiterium nowe tablice na wota – jako podziękowanie Matce Bożej za otrzymane łaski. Gdyby ktoś chciał przekazać jakieś wotum może to uczynić. Można również nabyć pozłacane serduszka-wota. Ofiara za jedno serduszko nie mniejsza niż 100 zł.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  15. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.