III Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w naszej diecezji jako Niedziela Biblijna. Zachęcamy do sięgnięcia dziś po Księgę Pisma Świętego i przeczytanie choćby krótkiego fragmentu Biblii, która jest dla nas Świętą Księgą.
  2. Dzisiaj przypada Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Jednak ze względu na niedzielę wielkanocną liturgiczne obchody tej uroczystości przeniesione są na dzień jutrzejszy.
  3. We wtorek święto Św. Marka, Ewangelisty.
  4. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek po mszy św. popołudniowej nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  9. Od wczoraj można korzystać z wody na cmentarzu. Po skorzystaniu z wody prosimy o zakręcanie kurka z wodą. W razie jakiejkolwiek awarii prosimy o przekazanie informacji na plebanię.
  10. W minioną środę zakończyła się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bardzo dziękuję za modlitwy w intencji pielgrzymów. Pragnę poinformować, że materialnym owocem tej pielgrzymki są relikwie: Golgoty, Wieczernika, Grobu Bożego i Ogrodu Getsemani, które udało się pozyskać dla naszej parafii.
  11. Również w minioną środę odbyło się w naszej parafii bierzmowanie. Z tej racji rodzice młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania złożyli dar materialny dla parafii w wysokości 1000 zł. Bardzo serdecznie za ten dar dziękuję. Za ten dar, a także za dar bierzmowanych z zeszłego roku zostaną zakupione czerwone ornaty dla parafii.
  12. Bardzo serdecznie dziękuję przedstawicielom rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy wczoraj pięknie wysprzątali zabytkowy kościół p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła.

Małgorzata Ciesielka, zam. Tylicz i Grzegorz Orawiec, zam. Nowa Wieś (zap.III)

Szymon Rodak, zam. Gdańsk i Mariola Kieblesz, zam. Tylicz (zap.I)