IV Niedziela Adwentu, 18.12.2022 r.

1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Msze św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. Ostatnie Roraty w sobotę o godz. 6.30.
  2. Trwa nowenna do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe po mszach św. porannych.
  3. We wtorek odbędzie się spowiedź przed świętami. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty właśnie we wtorek. Będą kapłani z sąsiednich parafii i zachęcamy by jak najwięcej osób skorzystało ze spowiedzi przed południem. Godziny spowiedzi: 8.30-12.00 (z przerwą od 10.00-10.30) i popołudniu od godz. 14.30-17.00 (z przerwą od 15.30-16.00). W Muszynce spowiedź od godz. 14.00-17.00 (z przerwą od 15.30-16.00). W kolejnych dniach tygodnia będziemy wyjeżdżać na spowiedzi do sąsiednich parafii więc możliwość wyspowiadania się w ciągu tygodnia u nas w kościele będzie utrudniona. Harmonogram spowiedzi w dekanacie wywieszony jest w przedsionku kościoła, ale bardzo prosimy jeszcze raz by skorzystać z możliwości spowiedzi we wtorek w naszej parafii.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z Roratami.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. W piątek Nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z Roratami.
  7. W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Ostatnia msza św. roratnia w sobotę o godz. 6.30. W wigilię mszy św. popołudniu nie będzie. Zapraszamy natomiast na Pasterkę – w Muszynce o godz. 22.00, a w Tyliczu o godz. 24.00. Składka na Pasterkach na Fundusz Obrony Życia.
  8. W ten szczególny wigilijny dzień starajmy się pielęgnować zwyczaje religijne – zachowajmy post. Wieczerzę zacznijmy od modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połamania się opłatkiem i zaśpiewania kolędy. Niech to będzie wieczór wspólnego kolędowania, pełen życzliwości i wzajemnej miłości.
  9. Przyszła niedziela to zarazem Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  10. W drugi dzień Świąt przeżywać będziemy tradycyjnie Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie. W tym roku swoje jubileusze obchodzą małżeństwa, które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1972 i 1997 roku. Już dziś zapraszamy wszystkich Czcigodnych Jubilatów w drugi dzień Świąt na mszę św. o godz. 11.15.
  11. Do chorych, z racji zbliżających się Świąt Ks. Patryk uda się w piątek od godz. 8.00. Gdyby, ktoś chciał zgłosić chorego z poza listy pierwszo piątkowej prosimy to uczynić w zakrystii – najpóźniej do czwartku. Zachęcamy, by chorzy skorzystali nie tylko z Komunii Św. ale przede wszystkim z sakramentu pokuty, zwłaszcza Ci, którzy już dłuższy czas nie spowiadali się. Natomiast w poniedziałek od godz. 13.00 młodzież z Grupy Apostolskiej wraz z księdzem Patrykiem uda się do chorych z życzeniami świątecznymi.
  12. W zakrystii i w przedsionku kościoła są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  13. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 9 zł.
  14. Zaraz po Świętach rozpoczniemy tradycyjną Wizytę Duszpasterską, tak jak to miało miejsce przed pandemią. Porządek Kolędy podamy w czasie świąt. W czasie kolędy będziemy chcieli zaktualizować kartotekę parafialną po okresie pandemii i spotkać się z Wami na wspólnej modlitwie w Waszych domach.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  17. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Bogusława Bogdańskiego z Muszynki.