AktualnościIV Niedziela Wielkanocna, 08.05.2022r.

 1. Przeżywamy dzisiaj w naszym Sanktuarium Uroczystość I Komunii Świętej - 21 dzieci po raz pierwszy przyjmie dziś do swojego serca Pana Jezusa Eucharystycznego. Obejmijmy ich naszą modlitwą, by zawsze gorliwie i często posilały się tym pokarmem na drogę do nieba.
 2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00 a przez cały tydzień nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. Dla dzieci pierwszokomunijnych będzie to zarazem „Biały Tydzień”. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach również pozostałe dzieci i młodzież, a także starszych.
 3. Jutro uroczystość Św. Stanisława, bpa i męcz. – głównego patrona Polski i naszej diecezji.
 4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę święto Św. Macieja, Apostoła.
 6. W najbliższą sobotę w Muszynce odbędzie się „Majówka Konfederacka”. Rozpoczęcie o godz. 12.00 przy cerkwi w Muszynce. Serdecznie wszystkich zapraszamy w imieniu organizatorów.
 7. Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
 8. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.15 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc.
 9. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszam wraz z rodzicami w środę na godz. 18.00. na mszę św. i nabożeństwo majowe oraz spotkanie po zakończeniu nabożeństwa.

 10. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę na trasie Częstochowa-Gidle-Licheń-Niepokalanów, którą organizuje Ksiądz Prałat w dniach 28-29.05.2022 r. Koszt autokaru i noclegu 210 zł. Wyżywienie do uzgodnienia przy zapisie. Zapisów można dokonywać w zakrystii.
 11. Dziękuję tym, którzy już złożyli wota bądź zakupili pozłacane serduszka – jako podziękowanie Matce Bożej za otrzymane łaski. Gdyby ktoś chciał jeszcze złożyć lub zakupić wota można to uczynić w najbliższym czasie. Ofiara za jedno serduszko nie mniejsza niż 100 zł.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 13. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz Smoleń, zam. Tylicz i Paulina Sarniak, zam. Jabłonka (zap.I)

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje