AktualnościIV Niedziela Wielkanocna, 21.04.2024r.

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. Pamiętajmy o wszystkich przygotowujących się do życia w kapłaństwie i w zakonie i prośmy o nowe i święte powołania, również z naszej parafii.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
 3. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męcz. - głównego patrona Polski.
 4. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
 5. W czwartek święto Św. Marka Ewangelisty
 6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w środę po mszy św. wieczornej – serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz wszystkich, którzy chcieli by dołączyć do Stowarzyszenia.
 8. Ksiądz Prałat organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch dla członków swojej rodziny. Na liście uczestników jest jeszcze ok. 20 miejsc wolnych. Jeśli ktoś byłby zainteresowany udziałem w tej pielgrzymce, to można zapisać się u Księdza Prałata. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 18-26/27 września 2024. Koszt pielgrzymki to ok. 1700 zł i 450 Euro. W programie pielgrzymki znajdują się: Wenecja, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovani Rotondo, Loreto, Padwa. Zgłaszać się można do połowy maja, ale proszę pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję, tym rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy wczoraj pięknie wysprzątali zabytkowy kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła oraz jego otoczenie. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jarosław Bałuc, zam. Tylicz i Agnieszka Zielińska, zam. Kraków (zap.I)

W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Emilię Kowalską i śp. Jana Augustyńskiego.

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje