IV Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30, a po nim msza święta. W Muszynce w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.00, a po nich nauka stanowa dla małżeństw z Muszynki.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
  5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10.45 będzie Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza tych, którzy w piątek nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  6. Dzisiaj rozpoczęcie nowenny do Św. Józefa.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. dr Michał Dąbrówka – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Rekolekcje odbywać się będą pod hasłem: „Nie taki Kościół straszny, jak go malują”. Program rekolekcji znajduje się na ulotkach w przedsionku kościoła. Prosimy zapoznać się z programem nauk rekolekcyjnych i postarać się o to, by wszyscy domownicy mogli z nauk rekolekcyjnych skorzystać.
  8. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.15 będzie nauka stanowa dla młodzieży. Bardzo proszę by młodzież szkół średnich, młodzież studiująca i pracująca oraz młodzież klasy VII i VIII wzięła obowiązkowo udział w tej nauce. Proszę by młodzież szkół średnich nie tłumaczyła swojej ewentualnej nieobecności rekolekcjami szkolnymi. Młodzież klas VII i VIII proszę by zabrała na to spotkanie indeksy.
  9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 8 zł.
  10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek po mszy św. popołudniowej – bardzo proszę o obecność wszystkich Członków Rady.
  11. W najbliższą sobotę (16.03) o godz. 19.00 w Powroźniku odbędzie się Oratorium Drogi Krzyżowej zatytułowane „Ślady losu”, którego wykonawcą będzie między innymi chór Cantores Sancti Jacobi. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to Oratorium.
    Magdalena Kieblesz; zam. Tylicz i Konrad Pajor, zam. Mochnaczka Niżna (zap.I)
  13. Kandydatka na Burmistrza Krynicy Zdroju Iwona Grzebyk-Dulak zaprasza mieszkańców Tylicza na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 16.03.2024 r. o godz. 16.00 w Wiejskim Domu Kultury.
  14. Kandydat na Burmistrza Pan Dariusz Reśko zaprasza mieszkańców Tylicza na spotkanie przedwyborcze w piątek (15.03) na godz. 18.00 do Domu Kultury w Tyliczu, zaś mieszkańców Muszynki w przyszłą niedzielę (17.03) na godz. 11.00 do Remizy w Muszynce.