Niedziela - Uroczystość Bożego Narodzenia, 25.12.2022r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Bożego Narodzenia. Wspominamy z radością i wdzięcznością przyjście na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Niech radość płynąca z Chrystusowego żłóbka opromienia nas wszystkich, a pokój płynący od Bożej Dzieciny niech napełni nas i naszych bliskich.
  2. Witamy serdecznie wszystkich Rodaków, którzy przybyli na czas świąteczny do swoich rodzin i bliskich. Cieszymy się Waszą obecnością wśród nas i życzymy szczęśliwych i radosnych Świąt wśród najbliższych.
  3. Bardzo serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów, gości, wczasowiczów. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy Was poinformować, że msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.3017.00, natomiast w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30; w Muszynce w cerkwi o godz. 10.00. Kościół sanktuaryjny otwarty jest od porannej mszy św. do zakończenia mszy św. popołudniowej. Cudowny obraz Matki Bożej Tylickiej jest w ciągu dnia cały czas odsłonięty – zapraszamy do prywatnego nawiedzenie naszego sanktuarium.
  4. Jutro święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Składka w dniu jutrzejszym przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Jutro również przeżywać będziemy w naszej parafii Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie. W tym roku swoje jubileusze obchodzą małżeństwa które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1972 i 1997 roku. Zapraszamy wszystkich Czcigodnych Jubilatów na mszę św. jutro o godz. 11.15.
  6. We wtorek święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na mszach św. poświęcenie wina.
  7. W środę święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  8. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  10. W sobotę ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa dziękczynne, w czasie których dziękować będziemy Panu Bogu za wszystkie łaski jakich doświadczyliśmy w mijającym roku. Msze św. w sobotę o godz. 7.00; 9.00 i 17.00; w Muszynce o godz. 10.00.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2022. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie 8.01, a więc nie w przyszłą niedzielę tylko za dwa tygodnie.
  13. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Marka Dulibana. Pogrzeb odbędzie się 29.12.2022 r. o godz. 10.00.