Niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 01.01.2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – pierwszy dzień Roku Pańskiego 2023. Życzymy Wam wszystkich by ten Nowy Rok rozpoczynający się dzisiaj obfitował w wiele łask Bożych. Niech nasze życie z każdym dniem Nowego Roku będzie milsze Bogu i Jego Matce Bożej Rodzicielce.
  2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości, wczasowiczów, kuracjuszy, którzy wypoczywacie na terenie naszej parafii. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy poinformować, że msze święte w naszym sanktuarium w dni powszednie odprawiane są o godz. 6.30 i 17.00, zaś kościół sanktuaryjny otwarty jest od porannej do popołudniowej mszy świętej.
  3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka z piątku  przeznaczona będzie na cele misyjne.
  4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Na wszystkich mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Dokonamy również poświęcenia wody (można przynieść wodę w słoiku i wykorzystać ją później w czasie wizyty duszpasterskiej). W piątek na mszy św. o godz. 18.30 towarzyszył będzie nam chór „Cantores Sancti Jacobi” z Powroźnika, a po zakończeniu mszy odbędzie się krótki koncert tego chóru – serdecznie zapraszamy.
  5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie rozprowadzać w piątek po mszach świętych poświęconą kredę i kadzidło. Zachęcamy do ich nabycia.
  6. W piątek na godzinę 16.00 zapraszamy do sali teatralnej na plebani na Jasełka w wykonaniu członków Grupy Apostolskiej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00.
  10. W niedzielę zmiana tajemnic rózańcowych po porannej mszy świętej.
  11. Do chorych Ks. Patryk nie uda się racji I piątku, ze względu na niedawną wizytę u chorych i ze względu na trwającą wizytę duszpasterską.
  12. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie w liturgii okresu Bożego Narodzenia. W tym dniu nasze domy nawiedzą Kolędnicy Misyjni. Prosimy o przyjęcie ich i wsparcie w ten sposób Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej.
  13. Dziękujmy za ofiary w kopertach składane na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. U początku Nowego Roku przypominamy, że ofiara na sprzątanie kościoła wynosi 50 zł, a na utrzymanie porządku na cmentarzu 20 zł. Prosimy by składając ofiarę napisać nazwisko, adres i za który rok jest ta ofiara w przypadku gdyby ktoś jeszcze nie złożył jej za rok 2022. Z góry dziękujemy za te ofiary.
  14. Porządek wizyty duszpasterskiej w aktualnościach parafii.