Niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023r.

• Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny w Kościele. Prośmy Ducha Św., aby udzielił nam swoich darów, a my otwórzmy nasze serca na Jego działanie.
  • Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do uczestnictwa w mszy św. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 11.15. Nabożeństwo majowe jutro wyjątkowo o godz. 17.30. W Muszynce w dniu jutrzejszym Msza Św. o godz. 16.30.
  • W środę święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe.
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu od godz. 17.00.
  • Przez cały miesiąc czerwiec, po mszy św. wieczornej odmawiać będziemy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W tym tygodniu przypada również I piątek i I sobota miesiąca.
  • Spowiedź z racji I piątku przez cały tydzień pół godziny przed mszą świętą wieczorową. Prosimy by uczniowie naszej szkoły skorzystali z sakramentu pokuty najpóźniej do czwartku. W Muszynce spowiedź w piątek od godziny 15.45.
  • Do chorych Ks. Patryk uda się dopiero we wtorek 6 czerwca z racji sobotniego wyjazdu. Będziemy jeszcze o tym informować za tydzień.
  • W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po mszy św. procesja różańcowa na Dróżki Maryjne.
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  • Spotkanie uczniów klasy VII w ramach przygotowaniado bierzmowania i egzaminu przed bierzmowaniem odbędzie się w środę. Zapraszam na mszę św. o godz. 18.00 i po mszy na spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa zarówno uczniów jak i przynajmniej jednego z rodziców.
  • Kustosz Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, której relikwie znajdują się również w naszym sanktuarium, zwrócił się z prośbą o wypełnienie ankiety, dzięki której będziemożliwość zrealizowania projektu: „Teatralne i muzyczne opowieści o bł. Karolinie”. W ankiecie tej należy wpisać PESEL; IMIĘ i NAZWISKO oraz podpisać się w rubryce na dole ankiety, po czym ankietę należy wrzucić do pudełka. Zarówno ankiety, jak i pudełko znajdują się w przedsionku kościoła. Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety.
  • Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Patrycja Migacz, zam. Tylicz i Łukasz Radzik, zam. Muszyna (zap.I)

• W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Annę Moskal.