Paczka dla Ukrainy

Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia. Caritas przygotowała specjalne kartony o wymiarach 52x40x30, które  zostały dostarczone również do naszej parafii.
Przygotowanie paczek koordynowały panie z Parafialnego Caritas. Gotowe paczki wypełnione produktami największej potrzeby (zgodnie z opracowaną listą) zostały w ostatnią sobotę dostarczone na plebanię skąd zostaną przewiezione do księdza Dziekana a następnie do magazynów przeładunkowych. Caritas Przemyśl, będzie organizować transport na Ukrainę do Partnerów - Caritas Ukraina i Caritas SPES, które bedą zajmować się dystrybucją wśród rodzin ukraińskich.