Uroczystość Trójcy Świętej, 12.06.2022r.

1. Świętujemy dzisiaj największą tajemnicę naszej wiary. Oddajemy cześć Bogu w Trzech osobach: Bogu Ojcu za Dzieło Stworzenia, Synowi Bożemu za Dzieło Odkupienia i Duchowi Świętemu za Dzieło Uświęcenia.
  2. Dzisiaj po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Przez cały miesiąc czerwiec, po mszy św. wieczornej odmawiać będziemy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Muszynki, gdzie tradycyjnie msza św. w tym dniu będzie o godz. 7.45. O godz. 11.15 msza św. połączona z procesją do czterech ołtarzy wokół Rynku. Prosimy, jak co roku, o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Jak to już bywało prosimy by czwarty ołtarz przygotowali mieszkańcy Muszynki. Zapraszamy Strażaków z Tylicza i Muszynki, również dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, ministrantów, lektorów, DSM. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na hospicja i cele charytatywne. Przez całą oktawę procesje po mszy świętej wieczornej.
  6. Próby procesyjnego sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała dla dziewczynek z klasy drugiej, pierwszej, zerówki i chętnych młodszych dziewczynek z przedszkola odbędą się przy kościele w poniedziałek i środę o godz. 16:00.
  7. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie we wtorek o 18.45 na plebanii.
  8. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
  9. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego

Konrad Burnagiel, zam. Tylicz i Elżbieta Czajka, zam. Kraków (zap.III)