Uroczystość Zesłania Dcha Świętego, 19.05.2024r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny w Kościele. Prośmy Ducha Św., aby udzielił nam swoich darów, a my otwórzmy nasze serca na Jego działanie.
  2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do uczestnictwa w mszy św. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.15. W Muszynce w dniu jutrzejszym msza św. o godz. 16.30.
  3. Przez cały tydzień nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. W Muszynce dodatkowa msza św. w środę i nabożeństwo majowe o 16.30.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  7. W przyszłą niedzielę wypada Dzień Matki. Z tej okazji DSM wraz z S. Wandą zaprasza wszystkie Mamy na krótki montaż słowno-muzyczny połączony z modlitwą w intencji wszystkich Matek. Zapraszamy wszystkie Mamy na godz.11.00 (15 minut przed sumą).
  8. Spotkanie uczniów klas VII i VIIIw ramach przygotowaniado sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 18.00.
  9. Również w środę po mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  10. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Włoch odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w sali teatralnej na plebanii. Bardzo proszę, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości, z którym udamy się na pielgrzymkę (dowód osobisty lub paszport), długopis i zaliczkę w wysokości 1220 zł. Osoby, które zapisały się na listę rezerwową prosimy by nie przychodziły na spotkanie. W razie czyjejś rezygnacji będziemy indywidualnie informować o możliwości wyjazdu.
  11. Od wtorku rozpoczną się prace przy odnowieniu-konserwacji elewacji cerkwi w Muszynce. Przybliżony koszt tych prac to ok. 100 tysięcy złotych. Zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców Muszynki o ofiary na ten cel. Ofiary w kopertach składać można na tacę podczas niedzielnych mszy św.
  12. W przyszłą niedzielę w Krynicy Zdrój odbędzie się tradycyjna Procesja Maryjna z Kościoła Zdrojowego do figury Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów na Górze Parkowej. Procesja rozpocznie się o godz. 17.00.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.