Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 05.06.2022r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny w Kościele. Prośmy Ducha Św., aby udzielił nam swoich darów, a my otwórzmy nasze serca na Jego działanie.
  2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do uczestnictwa w mszy św. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.15. W Muszynce w dniu jutrzejszym msza św. o godz. 16.30.
  3. Jutro na mszy św. o godz. 18.00 będzie przyjęcie czterech dziewcząt do grona DSM.
  4. Przez cały miesiąc czerwiec, po mszy św. wieczornej odmawiać będziemy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W środę wspomn. Św. Jadwigi Królowej.
  6. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  8. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ta kończy okres Komunii Św. wielkanocnej.
  10. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie w przyszłą niedzielę po mszach św.
  11. Spotkanie uczniów klasy VII b i ich rodziców, przed egzaminem do bierzmowania odbędzie się jutro o godz. 17.00 w sali teatralnej na plebanii. Obecność obowiązkowa zarówno uczniów jak i rodziców.
  12. W zakrystii można nabyć drugą część IX tomu kazań Ks. Prałata. Ofiara nie mniejsza niż 30 zł. Cały dochód Ks. Prałat przeznacza na nasze sanktuarium, za co serdecznie Mu dziękuję.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Konrad Burnagiel, zam. Tylicz i Elżbieta Czajka, zam. Kraków (zap.II)