V Niedziela Wielkanocna, 15.05.2022r.

1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00, a przez cały tydzień nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
  2. Jutro święto Św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz. – patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin Pasterza naszej diecezji Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach o osobie Ks. Biskupa.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem majowym.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszam wraz z rodzicami w środę na godz. 18.00. na mszę św. i nabożeństwo majowe oraz spotkanie po zakończeniu nabożeństwa.
  6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsca na pielgrzymkę na trasie Częstochowa-Gidle-Licheń-Niepokalanów, którą organizuje Ksiądz Prałat w dniach 28-29.05.2022 r. Koszt autokaru i noclegu 210 zł. Wyżywienie do uzgodnienia przy zapisie. Zapisów można dokonywać w zakrystii.
  7. Dziękuję tym, którzy już złożyli wota bądź zakupili pozłacane serduszka – jako podziękowanie Matce Bożej za otrzymane łaski. Gdyby ktoś chciał jeszcze złożyć lub zakupić wota można to uczynić w najbliższym czasie. Ofiara za jedno serduszko nie mniejsza niż 100 zł. Dziękujemy również za złożone świadectwa doznanych cudów, uzdrowień, wyproszonych łask – zostaną one umieszczone w Księdze Łask i prosimy o składanie kolejnych świadectw.
  8. Zbiórka lektorów w sobotę o godz. 9.30, a ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 10.00. W Muszynce zbiórka ministrantów i lektorów w piątek po mszy św.
  9. W tym tygodniu w Muszynce przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na koszenie trawy przy cerkwi w Muszynce. Ofiara od rodziny nie mniejsza niż 50 zł.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Mateusz Smoleń, zam. Tylicz i Paulina Sarniak, zam. Jabłonka (zap.II)

Artur Chowaniec, zam. Tylicz i Gabriela Ogorzałek, zam. Krynica (zap.I)

13. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Kazimierza Schabowskiego