V Niedziela Wielkanocna, 28.04.2024r.

1. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach Maryjnych. Nabożeństwa w dni powszednie odbywać się będą po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00 (pół godziny przed mszą św. wieczorną). Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji gromadzenia się przy kapliczkach i śpiewaniu przy nich Litanii Loretańskiej. W racji nabożeństw majowych w Muszynce dodatkowa msza św. w środy o godz. 16.30 połączona z nabożeństwem majowym.
  2. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  4. W sobotę wspomnienie Św. Floriana, patrona strażaków. Pamiętajmy w tym dniu o strażakach naszej parafii, wyrażając im tym samy wdzięczność za ich poświęcenie i troskę o nasze bezpieczeństwo i mienie.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od jutra pół godziny przed mszą św. wieczorową. W Muszynce spowiedź w środę od godz. 15.45.
  6. Do chorych Ks. Patryk uda się w czwartek od godz. 8.00.
  7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Jeśli będzie ładna pogoda udamy się w procesji różańcowej na Dróżki Maryjne.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. W tym roku 28 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa Eucharystycznego do swoich serc. Obejmijmy ich naszą modlitwą, by uczynili to jak najgodniej. Pierwsza spowiedź odbędzie się w sobotę o godz. 9.00. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, rodziców chrzestnych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tygodniu, w czasie spowiedzi przed I piątkiem.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Jarosław Bałuc, zam. Tylicz i Agnieszka Zielińska, zam. Kraków (zap.II)

W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Helenę Jadowską