V Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2022r.

1. W minioną środę zakończyliśmy rekolekcje parafialne w naszej parafii. Dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach i naukach rekolekcyjnych oraz skorzystali z sakramentu pokuty. W ostatnim dniu rekolekcji zostały uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie Bł. Stefana Wyszyńskiego oraz Bł. Elżbiety Czackiej i umieszczone w Kaplicy Krzyża. Relikwiarze zostały zakupione z ofiar jakie złożyła młodzież przystępująca do sakramentu bierzmowania w roku 2020 i 2021. Dziękuję jeszcze raz za ten dar.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które dzisiaj o godz. 17.30, a po nim o godz.18.30 msza święta.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej również w każdą niedzielę o godz. 10.45. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, po nim msza św.,w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
  5. Od dzisiejszej niedzieli w naszym Sanktuarium – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca –odbywać się będą Dni Skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na mszę św. o godz. 11.15, a po jej zakończeniu na spotkanie w naszej świątyni.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Procesja i poświęcenie palm na mszy św. o godz. 11.15. Zachęcamy do wykonania palm własnoręcznie – wszystkie dzieci, które przyniosą palmy otrzymają słodki upominek, a najładniejsze – samodzielnie wykonane nagrodzimy. Składka w przyszłą niedzielę na WSD w Tarnowie – jako jałmużna wielkopostna.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich na Parafialną Wielkopostną Drogę Krzyżową – rozpocznie się ona w cerkwi i zakończy przy Golgocie
  8. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 7 zł.
  9. Dziękuję za ofiary w składane kopertach i przekazane na konto parafii, na sprzątanie naszej świątyni i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również dodatkowe wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone Ojcu Pio w cenie 10 zł.

Kamil Szczypta, zam. Tylicz i Małgorzata Duczemińska, zam. Mochnaczka (zap.I)

Klaudia Szczypta, zam. Tylicz i Mateusz Kosturek, zam. Boguchwała (zap.I)