V Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024r.

1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się je przeżyć jak najowocniej, uczestnicząc w naukach i nabożeństwach rekolekcyjnych. Program rekolekcji znajduje się na stornie parafialnej i na ulotkach w przedsionku kościoła, które można zabrać ze sobą do domu. W środę na zakończenie rekolekcji, na wszystkich mszach św. zbierane będą ofiary, które przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Polecajmy Bogu osobę Księdza Michała– naszego rekolekcjonisty – prosząc o siły i dary Ducha Św., a także o opiekę Matki Bożej Tylickiej.
  2. Dzisiaj w Tyliczu po mszy św. o godz. 11.15 nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej. Proszę by na tę naukę stanową przyszła również młodzież klas VII i VIII.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.30. W Muszynce Gorzkie Żale dziś o godz.15.00, a po nich nauka stanowa dla małżonków z Muszynki.
  4. Od jutra msze św. wieczorne o godz. 18.00.
  5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00. Również w niedzielę w naszym sanktuarium Droga Krzyżowa o godz. 10.45.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Składka w przyszłą niedzielę na WSD w Tarnowie – jako jałmużna wielkopostna. Procesja i poświęcenie palm na mszy św. o godz. 11.15. Zachęcamy do wykonania palm własnoręcznie – wszystkie dzieci, które przyniosą palmy otrzymają słodki upominek, a najładniejsze – samodzielnie wykonane – nagrodzimy.
  7. W Niedzielę Palmową zapraszamy wszystkich na Parafialną Drogę Krzyżową. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 przy cerkwi na cmentarzu. Bardzo gorąco zapraszam wszystkich parafian.
  8. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 8 zł.
  9. Do chorych z racji zbliżającego się Świąt Wielkanocnych, Ks. Patryk uda się w sobotę od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie tych chorych, do których ks. Patryk nie jeździ na pierwsze piątki, a którzy nie mogą przyjść na jutrzejsze nabożeństwo dla chorych w ramach rekolekcji. Tych chorych można zgłaszać do piątku włącznie.
  10. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.

Magdalena Kieblesz, zam. Tylicz i Konrad Pajor, zam. Mochnaczka Niżna (zap.II)

Adrian Pogrzeba, zam. Tylicz i Karolina Michalik, zam. Nowy Sącz (zap.I)

Burmistrza Krynicy Pan Piotr Ryba zaprasza mieszkańców Muszynki na spotkanie przedwyborcze w niedzielę (24.03) na godz. 11.00 do Domu Kultury w Muszynce, zaś mieszkańców Tylicza również w przyszłą niedzielę (24.03) na godz. 12.30 do Wiejskiego Domu Kultury w Tyliczu.