VI Niedziela Wielkanocna, 05.05.2024r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszym Sanktuarium Uroczystość I Komunii Świętej - 28 dzieci po raz pierwszy przyjmie dziś do swojego serca Pan Jezusa Eucharystycznego. Obejmijmy ich naszą modlitwą, by zawsze gorliwie i często posilały się tym pokarmem na drogę do nieba. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożenie daru pieniężnego dla parafii w wysokości 1500 zł. Za ten dar zostanie zakupiony relikwiarz na kolejne relikwie, o które staramy się dla naszego Sanktuarium.
  2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Nabożeństwa te w dni powszednie odbywają się po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00 (pół godziny przed mszą św. wieczorną). Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji gromadzenia się przy kapliczkach i śpiewaniu przy nich Litanii Loretańskiej.
  3. Od jutra codziennie (w dni powszednie) w naszym sanktuarium przed mszą świętą popołudniową odmawiany będzie różaniec. Bardzo serdecznie dziękuję Różom Różańcowym za podjęcie tego obowiązku i prowadzenie tej modlitwy. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie, która każdego dnia będzie odmawiana przed mszą św. popołudniową.
  4. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, o zachowanie od klęsk żywiołowych, o zachowanie od nieszczęśliwych wypadków w czasie prac polowych i w gospodarstwach. W związku z tym: w poniedziałek po mszy św. procesja na Dróżki Maryjne; we wtorek procesja do kapliczki na Rynku; i w środę ponownie na Dróżki Maryjne. W Muszynce dodatkowa msza św. o urodzaje i procesja na cmentarz w wtorek o godz. 16.30. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tych nabożeństwach. Tak jak to już było praktykowane w czasie tych nabożeństw będzie zbierana składka na ofiarę mszy świętej.
  5. W środę uroczystość Św. Stanisław, bpa i męcz. – głównego patrona Polski i naszej diecezji.
  6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  8. W najbliższą sobotę w Muszynce odbędzie się „Majówka Konfederacka”. Rozpoczęcie o godz. 13.30 przy cerkwi w Muszynce. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Jarosław Bałuc, zam. Tylicz i Agnieszka Zielińska, zam. Kraków (zap.III)

Bóg odwołał do wieczności śp. Franciszkę Dymurską. Pogrzeb w piątek o godz. 13.00