VI Niedziela Wielkanocna, 22.05.2022r.

1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00, a przez cały tydzień nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
  2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, o zachowanie od klęsk żywiołowych, o zachowanie od nieszczęśliwych wypadków w czasie prac polowych i w gospodarstwach. W związku z tym: w poniedziałek po mszy św. procesja na Dróżki Maryjne; we wtorek procesja do kapliczki na Rynku; i ze względu na bierzmowanie nie w środę, a w czwartek procesja ponownie na Dróżki Maryjne. W Muszynce dodatkowa msza św. o urodzaje i procesja na cmentarz we wtorek o godz. 16.30. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tych nabożeństwach. Tak jak to już było praktykowane w czasie tych nabożeństw będzie zbierana składka na ofiarę mszy świętej.
  3. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Artura Ważnego, w czasie której młodzież naszej i okolicznych parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Polecajmy w modlitwach wszystkich kandydatów prosząc dla nich o otwarcie się na dary Ducha Św. Pragnę zarazem podziękować młodzieży naszej parafii przystępującej do Sakramentu bierzmowania oraz ich rodzicom za złożenie daru na rzecz parafii w wysokości tysiąca złotych.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 17.00-17.30. Po zakończeniu adoracji rozpocznie się montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Matki przygotowany przez DSM i S. Wandę. Zapraszamy wszystkie mamy naszej parafii i ich dzieci. Chcemy tą modlitwą wyrazić wdzięczność naszym Kochanym Mamom, zarówno tym żyjącym jak i tym, które już Bóg odwołał do wieczności.
  5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św.
  6. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę na trasie Częstochowa-Gidle-Licheń-Niepokalanów, którą organizuje Ksiądz Prałat w najbliższą sobotę i niedzielę. Wyjazd z Muszynki o północy z piątku na sobotę, a z Tyliczao godz. 0.15.
  7. Dziękuję tym, którzy już złożyli wota bądź zakupili pozłacane serduszka – jako podziękowanie Matce Bożej za otrzymane łaski. Gdyby ktoś chciał jeszcze złożyć lub zakupić wota można to w dalszym ciągu uczynić. Dziękujemy również za złożone świadectwa doznanych cudów, uzdrowień, wyproszonych łask – zostaną one umieszczone w Księdze Łask i prosimy o składanie kolejnych świadectw.
  8. Spotkanie małżeństw w Ochronce w czwartek o godz. 19.30.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Mateusz Smoleń, zam. Tylicz i Paulina Sarniak, zam. Jabłonka (zap.III)

Artur Chowaniec, zam. Tylicz i Gabriela Ogorzałek, zam. Krynica (zap.II)