VI Niedziela Zwykła, 11.02.2024r.

1. Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów, gości, wczasowiczów. Życzymy Wam udanego pobytu w naszej parafii i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.00. Kościół sanktuaryjny otwarty jest od porannej mszy św. do zakończenia mszy św. popołudniowej. Cudowny obraz Matki Bożej Tylickiej jest w ciągu dnia odsłonięty – zapraszamy do prywatnego nawiedzenie naszego sanktuarium.

2. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Otoczmy modlitwą wszystkich chorych z naszej parafii, wypraszając dla nich łaskę zdrowia i siły do dźwigania krzyża choroby. Uczyńmy to przez przyczynę Matki Bożej Tylickiej Uzdrowienie Chorych.

3. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii 40-sto Godzinne Nabożeństwo Pokutne. Chcemy nim przepraszać Boga za nasze grzechy. Do południa adoracje między Mszami, natomiast po południu według następującego porządku:

12.30–13.30 adoracja mężczyzn – prowadzą Róże Różańcowe męskie

13.30–14.30 adoracja dzieci – prowadzą Siostry Zakonne

14.30–15.30 adoracja mieszkańców Muszynki

15.30–16.30 adoracja młodzieży – prowadzi Grupa Apostolska z Tylicza

16.30–18.30 adoracja kobiet – prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickch

4. Przypominamy, że na adorację dla młodzieży obowiązkowo przychodzą uczniowie klas VII i VIII przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą indeksy.

5. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

6. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa rozpoczyna okres pokuty w Kościele i zarazem okres Komunii Wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.30, 9.00,17.00, w czasie których nastąpi posypanie głów popiołem. W Muszynce Msza Św. o godz. 16.00. W środęskładka przeznaczona jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

8. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii i spowiedzi św. odbędzie się w czwartek. Zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 i po mszy św. spotkanie w kościele. Przypominamy, że udział we mszy św. jest integralną częścią spotkania.

9. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej Msza święta, drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństw Gorzkich Żali. W Muszynce Gorzkie Żale śpiewane będą pół godziny przed mszą świętą, a po nich msza św. z kazaniem pasyjnym. W Tyliczu Gorzkie Żale o godz. 17.30 i po nabożeństwie Msza Św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach w Muszynce na potrzeby zakrystii.

11. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.

12. W ostatnich dniach nieszczęście pożaru dotknęło Panią Renatę Zielnik i jej rodzinę. Chcemy przyjść tej rodzinie z pomocą materialną. W związku z tym dzisiaj po wszystkich mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanej rodziny. Proszę Was o ofiary na ten cel.

13.Informacja od Pana Sołtysa: Od pon. (12.02) do pt. (16.02) w godzinach 8.00 -14.00 w Wiejskim Domu Kultury będą wydawane nakazy płatnicze z możliwością wpłaty podatku.

14. Okres rekrutacji do Gminnego Przedszkola w Tyliczu rozpoczyna się 26.02.24 i potrwa do 15.03.2024. Dzieci można zgłaszać od 7.30 do 15.30 w budynku szkoły.