VII Niedziela Wielkanocna, 29.05.2022r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam o słowach Pana Jezus: „Idę przygotować Wam miejsce – w Domu Ojca mego jest mieszkań wiele”. Mając świadomość tych słów pamiętajmy, że nasze życie na ziemi jest tylko etapem do wiecznego życia w niebie razem z Chrystusem, Maryją i Świętymi.
  2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00, w poniedziałek i wtorek nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
  3. Przez cały miesiąc czerwiec, po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem majowym.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  6. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe po mszach św. porannych.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorową.
  8. Do chorych Ks. Mariusz uda się w poniedziałek od godz. 12.30.
  9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Na to nabożeństwo zapraszam w sposób szczególny młodzież, która w środę przyjęła Sakrament Bierzmowania. Młodzież po sobotnim nabożeństwie otrzyma pamiątkowe książki przekazane przez Ks. Biskupa.
  10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  11. Dziękuję tym, którzy już złożyli wota bądź zakupili pozłacane serduszka – jako podziękowanie Matce Bożej za otrzymane łaski. Gdyby ktoś chciał jeszcze złożyć lub zakupić wota można to w dalszym ciągu uczynić. Dziękujemy również za złożone świadectwa doznanych cudów, uzdrowień, wyproszonych łask – zostaną one umieszczone w Księdze Łask i prosimy o składanie kolejnych świadectw.
  12. Zbiórka kandydatów na lektorów we wtorek o 17.45.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Artur Chowaniec, zam. Tylicz i Gabriela Ogorzałek, zam. Krynica (zap.III)

Konrad Burnagiel, zam. Tylicz i Elżbieta Czajka, zam. Kraków (zap.I)