VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pana Jezusa, 12.05.2024r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam o słowach Pana Jezus: „Idę przygotować Wam miejsce – w Domu Ojca mego jest mieszkań wiele”. Mając świadomość tych słów pamiętajmy, że nasze życie na ziemi jest tylko wędrówką do wiecznego życia w niebie razem z Chrystusem, Maryją i Świętymi.
  2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00, a przez cały tydzień nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. W Muszynce dodatkowa msza św. w środę i nabożeństwo majowe o 16.30.
  3. Przypominamy, że w dni powszednie w naszym sanktuarium przed mszą świętą popołudniową odmawiany jest różaniec. Bardzo serdecznie dziękuję Różom Różańcowym za podjęcie tego obowiązku i prowadzenie tej modlitwy. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie.
  4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. We wtorek święto Św. Macieja, Apostoła.
  6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W czwartek święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męcz. – patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża – pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.
  8. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary od mieszkańców Muszynki na koszenie trawy wokół cerkwi i na cmentarzu.
  9. Strażacy z OSP Tylicz zapraszają chętnych na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odbędzie się ono 18 i 19.05.2024 (sobota i niedziela) od godziny 15.00. Chciejmy skorzystać z tej okazji. Wiedza nabyta na temat udzielenia pierwszej pomocy może uratować komuś życie. Gorąco do tego zachęcamy.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.