VII Niedziela Zwykła, 19.02.2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii 40-sto Godzinne Nabożeństwo Pokutne. Chcemy nim przepraszać Boga za nasze grzechy. Do południa adoracje między mszami, natomiast po południu według następującego porządku:

12.30–13.30 adoracja mężczyzn – prowadzą Róże Różańcowe męskie
13.30–14.30 adoracja dzieci – prowadzą Siostry Zakonne
13.30–15.30 adoracja mieszkańców Muszynki
15.30–16.30 adoracja młodzieży
– prowadzi Grupa Apostolska z Tylicza
16.30–18.30 adoracja kobiet – prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

1. Przypominamy, że na adorację dla młodzieży obowiązkowo przychodzą uczniowie klas VII i VIII przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą indeksy.
  2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa rozpoczyna okres pokuty w Kościele i zarazem okres Komunii Wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00,17.00, w czasie których nastąpi posypanie głów popiołem. W Muszynce msza św. o godz. 16.00. W środę składka przeznaczona jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  4. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się po raz drugi w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia. Nasza parafia została poproszona o przygotowanie 4 takich paczek. Gotowy karton i lista produktów, które obowiązkowo mają znaleźć się w tej paczce znajduje się w zakrystii. Chętnych do zrobienia proszę o zgłoszenie się po mszy św. do zakrystii. Wartość paczki to ok. 200 zł.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii i spowiedzi św. odbędzie się w czwartek. Zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 i po mszy św. spotkanie w kościele. Przypominamy, że udział we mszy św. jest integralną częścią spotkania.
  7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta, drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństw Gorzkich Żali. W Muszynce Gorzkie Żale śpiewane będą pół godziny przed mszą świętą, a po nich msza św. z kazaniem pasyjnym. W Tyliczu Gorzkie Żale o godz. 17.30 i po nabożeństwie msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach w Muszynce na potrzeby zakrystii.
  9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Wydawnictwa „Serafin”. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą i zakupienia książek z tego wydawnictwa.
  10. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się w ostatni dzień lutego (tj. wtorek - 28.02) po mszy świętej popołudniowej w sali teatralnej na plebani. Na spotkanie należy przynieść całość wpłaty w dolarach (980$).
  11. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.
  12. Dyrektor SCESz w Tyliczu informuje o rekrutacji do Gminnego Przedszkola i zapisach dzieci do I klasy naszej szkoły od dnia 27.02.Wnioski do pobrania na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.
  14. Patryk Gogoc, zam. Mochnaczka Niżna oraz Nina Kieblesz, zam. Tylicz (zap.I)