Wielkanoc, 09.04.2023 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa. Bardzo serdecznie witam wszystkich Rodaków, którzy przybyli do swojej rodzinnej parafii, by wraz z najbliższymi przeżywać te najważniejsze dla wszystkich chrześcijan Święta.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsza składka na KUL i UP Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Przypominamy, że jutro po wszystkich mszach świętych poświęcenie samochodów.
  4. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  6. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia – po każdej mszy św. porannej przez cały tydzień odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w przyszłą niedzielę – podczas każdej mszy św.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest nowy numer Promyczka Dobra dla dzieci.
  10. We wtorek wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wszystkich uczestników pielgrzymki informujemy, że wyjazd na pielgrzymkę z parkingu przy kościele we wtorek o godz. 22.00. Prosimy o przybycie kilkanaście minut przed godz. 22.00 by zapakować bagaże, byśmy mogli punktualnie wyjechać.Miejsca w autokarze będą przydzielane przy wsiadaniu. Koszt przejazdu na lotnisko i z powrotem – 100 zł od osoby – płatne przy wsiadaniu do autokaru. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów, a pielgrzymi odwzajemnią się modlitwą za parafię i parafian.

Małgorzata Ciesielka; zam. Tylicz i Grzegorz Orawiec; zam. Nowa Wieś (zap.I)

Bóg odwołał do wieczności: śp. Emilię Kowal. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00, a pół godziny wcześniej różaniec.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jak najowocniejszego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękuję Księdzu Prałatowi za przewodniczenie liturgii Wielkiego Czwartku i wygłoszone Słowo Boże. Ks. Patrykowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie liturgii całego Triduum, Siostrze Lucynie za pomoc w przygotowaniu liturgii w ciągu Triduum. Siostrom Zakonnym – szczególne podziękowanie dla Siostry Wandy za pięknie przygotowane Ciemnice, Grób i wystrój prezbiterium oraz tym, którzy Siostrze pomagali: Piotr Szmulkis, Ryszard Czop, Andrzej Kieblesz. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Panom śpiewającym Pasję, DSM, Grupie Apostolskiej i tym, którzy prowadzili adoracje. Dziękuję Strażakom z Tylicza i Muszynki, za czuwanie przy Grobie Pańskim, wszystkim niosącym feretrony w czasie procesji rezurekcyjnej. Bardzo serdecznie dziękuję również wszystkim Wam Kochani Parafianie za liczne uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w adoracjach. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was wszystkich potrzebnymi łaskami. Niech błogosławi w codziennych trudach i daje nadzieję naszego zmartwychwstania. Niech te Święta staną się okazją do pogłębienia wzajemnej życzliwości i miłości w rodzinach, sąsiedztwie i kontaktach międzyludzkich.