Wielkanoc, 17.04.2022r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa. Bardzo serdecznie witam wszystkich Rodaków, którzy przybyli do swojej rodzinnej parafii, by wraz z najbliższymi przeżywać te najważniejsze dla wszystkich chrześcijan Święta.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsza składka na KUL i UP Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie
  3. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia – po każdej mszy św. porannej przez cały tydzień odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w przyszłą niedzielę – podczas każdej mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  6. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Dziękuję za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.

Kamil Szczypta, zam. Tylicz i Małgorzata Duczemińska, zam. Mochnaczka (zap.III)

Klaudia Szczypta, zam. Tylicz i Mateusz Kosturek, zam. Boguchwała (zap.III)

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do jak najowocniejszego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękuję Księdzu Prałatowi za podjęcie trudu wygłoszenia kazań pasyjnych na Gorzkich Żalach. Ks. Mariuszowi za przygotowanie liturgii całego Triduum i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrze Lucynie za pomoc w przygotowaniu liturgii w ciągu Triduum. Siostrom Zakonnym – szczególne podziękowanie dla Siostry Wandy za pięknie przygotowane Ciemnice, Grób i wystrój prezbiterium oraz tym, którzy Siostrze pomagali: Piotr Szmulkis, Ryszard Czop, Andrzej Kieblesz. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Panom śpiewającym Pasję, DSM, Grupie Apostolskiej i tym, którzy prowadzili adoracje. Dziękuję Strażakom z Tylicza i Muszynki, za czuwanie przy Grobie Pańskim, wszystkim niosącym feretrony w czasie procesji rezurekcyjnej. Bardzo serdecznie dziękuję również wszystkim Wam Kochani Parafianie za liczne uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w adoracjach. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was wszystkich potrzebnymi łaskami. Niech błogosławi w codziennych trudach i daje nadzieję naszego zmartwychwstania. Niech te Święta staną się okazją do pogłębienia wzajemnej życzliwości i miłości w rodzinach i kontaktach międzyludzkich.