XII Niedziela Zwykła, 19.06.2022r.

1. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte z procesją dookoła kościoła codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj procesja po mszy św. o godz. 11.15. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. W czwartek zakończenie oktawy i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy osobom niosącym feretrony, strażakom i pocztom sztandarowym OSP z Tylicza i Muszynki oraz Kół Łowieckich „Jeleń” i „Leśnik”. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym, LSO, DSM.
  3. W tym roku liturgia Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela została przeniesiona na czwartek.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. z tej okazji w piątek o godz. 9.00 w Tyliczu, a o godz. 10.00 w Muszynce. Zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do sakramentu pokuty. Zakończmy ten rok szkolny i katechetyczny w Bogiem w sercu. Prosimy rodziców o dopilnowanie, by dzieci skorzystały z tego sakramentu. Spowiedź codziennie w trakcie nabożeństw.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  9. W dniu 17 sierpnia wyruszy XL Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Odbywać się ona będzie w pełnym wymiarze 9 dni. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu jakim jest pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę. Informacje o spotkaniu przed pielgrzymkowym zostaną podane pod koniec lipca.

Bogdan Augustyński, zam. Tylicz i Katarzyna Garncarczyk, zam. Kicznia (zap.I)

Barbara Hamernik, zam. Muszynka i Kamil Przychodzki, zam. Krużlowa (zap.I)