XIII Niedziela Zwykła, 26.06.2022r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  2. W środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, to zarazem Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Kazania w tym dniu wygłosi i sumie odpustowej przewodniczyć będzie Ks. dr Marcin Krępa, który w ubiegłym roku prowadził wielkopostne rekolekcje w naszej parafii. Msze św. w Tyliczu w tym dniu jak w każdą niedzielę. W Muszynce w środę mszy św. nie będzie. Zapraszamy szczególnie na sumę odpustową wraz z procesją o godz. 11.15. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, osoby niosące feretrony, DSM, LSO i wszystkich wiernych.
  3. W Uroczystość Odpustową i wszystkie niedziele wakacji msza św. popołudniowa będzie odprawiana w zabytkowym kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czasie mszy świętych. Spowiedź w Muszynce w piątek od godz. 16.00.
  6. Do chorych Ks. Mariusz uda się we wtorek od godz. 10.00.
  7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.00 msza św. i jeśli pozwoli pogoda – procesja różańcowa z feretronem na Dróżki Maryjne. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
  8. Wczoraj w naszej świątyni zostały umieszczone kolejne tablice z wotami, wyrażającymi naszą wdzięczność wobec Matki Bożej Tylickiej, za otrzymane łaski przez Jej wstawiennictwo. Dziękuję wszystkim, którzy zakupili serduszka i złożyli prywatne wota. Gdyby ktoś jeszcze chciał to uczynić to jest w dalszym ciągu taka możliwość.
  9. Przez cały miesiąc lipiec po mszy św. popołudniowej odmawiać będziemy Litanię do Krwi Najświętszej.
  10. Zbiórka ministrantów i lektorów przed uroczystością odpustową we wtorek po mszy św. wieczornej.
  11. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Bogdan Augustyński, zam. Tylicz i Katarzyna Garncarczyk, zam. Kicznia (zap.II)

Barbara Hamernik, zam. Muszynka i Kamil Przychodzki, zam. Krużlowa (zap.II)

Jakub Matuła, zam. Tylicz i Patrycja Kieblesz, zam. Tylicz (zap.I)

W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Jerzego Mazgaja.