XIX Niedziela Zwykła, 13.08.2023r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00.
  2. Jutro wspomn. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męcz.
  3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. we wtorek jak w każdą niedzielę. W tym dniu słowo Boże skieruje do nas Ks. Roman Marek – nasz rodak i zarazem Misjonarz w Republice Środkowej Afryki. Składka z Uroczystości Wniebowzięcia NMP będzie w całości przekazana Ks. Romanowi na cele misyjne. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w tym dniu na każdej mszy św.
  4. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W czwartek wspomn. Św. Jacka, kapł.
  7. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  8. Informacja dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Św.: Pan Andrzej Kieblesz przygotował pamiątkę z pielgrzymki w formie zdjęć i filmu. Będzie ją można odebrać we wtorek w zakrystii po każdej mszy św. Jeśli z domu były dwie osoby to pamiątka przysługuje jedna. Pan Andrzej zrzekł się jakichkolwiek korzyści finansowych, zaś dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji prosił by przekazać na budowę golgoty. Dziękuję za ten piękny gest.
  9. Skoro jesteśmy przy temacie golgoty, pragnę poinformować, że w tym tygodniu otrzymaliśmy zgodę z urzędu na warunki zabudowy. Trwają też prace nad projektem nowej golgoty – o ich zakończeniu poinformuję Radę Parafialną i Was wszystkich.
  10. Przypominamy, że dziś odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę z grupy nr. 23, która rozpocznie się w najbliższy czwartek. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy Zdroju. Jest też informacja, że pielgrzymibędą mogli zapakować bagaże na samochód ciężarowy w dniu 16.08 na ul. Czarny Potok – pętla autobusowa, w godz. 16.45 – 18.00.
  11. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  13. Można jeszcze nabyć nowy numer miesięcznika „Sądeczanin”, w którym znajduje się specjalny dodatek o naszej parafii.