XVIII Niedziela Zwykła, 31.07.2022r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15; natomiast o 18.30 w Kościele zabytkowym przy Sanktuarium. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do jej podjęcia. W tym dniu wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  3. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. We czwartek wspom. Św. Jana Marii Vianneya – w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Proboszczu, z racji patronalnego święta Proboszczów. Adoracja od godz. 17.00
  5. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
  6. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego. Dlatego:- nawiedźmy jakikolwiek Kościół i w tym czasie odmówmy Ojcze nasz i Wierzę w Boga,- wyzbądźmy się przywiązania do grzechu nawet lekkiego,- 3 kolejne warunki: Spowiedź święta, Komunia Święta i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia choć wypada, by Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego były odprawione w dniu zyskiwania odpustu.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź od wtorku pół godziny przed mszą św. popołudniową. W Muszynce msza św. w piątek o godz. 16.30, a od godz. 15.45 spowiedź. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i młodzież, kładziemy tą troskę na serca rodziców.
  8. Do chorych Ks. Mariusz uda się w I sobotę od godz. 8.00.
  9. Pielgrzymujący na Jasną Górę pątnicy ze Słowacji będą przechodzić przez nasza parafię w najbliższą środę – 3.08. Planowana godzina przybycia do Sanktuarium to 16.45. Choć obiad jest dla nich przewidziany to wspomóżmy ich w trakcie pielgrzymowania na miarę naszych możliwości.
  10. Spotkanie osób wybierających się na PPT z grupy 23, podczas którego będzie możliwość zapisania się, odbędzie się w następujących terminach: w Barcicach – 6.08 o godz. 16.30;
    w kościele w Krynicy- Czarnym Potoku – 7.08 o godz. 16.30. Informacje o terminach pakowania bagaży zamieszczone są w gablocie.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego
    i Małego Gościa Niedzielnego.
  12. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
    Sebastian Kieblesz, zam. Tylicz i Kamila Golonka, zam. Mochnaczka Niżna (zap.III)