XXII Niedziela Zwykła, 03.09.2023r.

1. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Na mszę św. z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież naszej szkoły ich rodziców oraz nauczycieli na godz. 9.00. W Muszynce msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00.
  2. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Na mszach świętych zarówno rano jak i wieczorem poświęcenie ziarna siewnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy w naszym sanktuarium odpust ku Czci Imienia Maryi. W piątek na godzinę 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii. O obowiązkowy udział prosimy uczniów klas VII i VIII naszej szkoły przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy starszych, chorych i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Niedziela – to główne uroczystości odpustowe. Przewodniczył im będzie Ks. dr Grzegorz Piekarz – Dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Zapraszam wszystkich szczególnie na sumę odpustową, po której odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszam dziewczynki do sypani kwiatków, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci w strojach komunijnych, osoby niosące feretrony i chorągwie i wszystkich Was by swoją obecnością i modlitwą oddać cześć Matce Bożej Tylickiej oraz podziękować jej za nieustanną opiekę nad nami i za wszelkie łaski jakie stały się naszym udziałem dzięki Jej wstawiennictwu.
  6. Siostra Wanda zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie dla dziewczynek z DSM – w środę o godz. 16.00 w Ochronce. Zapraszamy również dziewczynki, które chciały by zapisać się do DSM.
  7. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  8. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.