XXIV Niedziela Zwykła, 11.09.2022r.

1. Przeżywamy dziś w naszym sanktuarium odpust ku Czci Imienia Maryi. Chcemy tą Uroczystością wyrazić naszą wdzięczność Maryi za Jej szczególną obecność wśród nas. Pragniemy również spłacać dług wdzięczności za to, że Maryja otacza nas płaszczem swej opieki – za Jej wsparcie dla wszystkich chorych i rodzin naszej parafii oraz wszystkich pielgrzymów, turystów, kuracjuszy, którzy nawiedzają tylickie sanktuarium.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu dr hab. Piotrowi Łabudzie za to, że wraz z nami dziś modli się i oddaje cześć Maryi. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej. Wyrażając naszą wdzięczność zapewniamy o modlitwie przed cudownym obrazem Matki Bożej Tylickiej.
  3. Zbliża się święto Podwyższenia Krzyża. W naszej parafii tradycyjnie już odbywać się będą nabożeństwa w ramach Dni Krzyżowych. Będą to dwa dni: poniedziałek i wtorek. W poniedziałek o godz. 18.00 msza św. i procesja do kapliczki w Rynku, a we wtorek po mszy św. o godz. 18.00 procesja na Dróżki Maryjne. Również w Muszynce msza św. dziękczynna we wtorek o godz. 16.30. W czasie tych mszy zbierana będzie składka.
  4. Jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  5. W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  6. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  7. W czwartek wspomn. Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  9. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  10. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.