XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Po wszystkich mszach zbierane są ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – która funduje stypendia dla młodzieży. Zbiórka ta odbywać się będzie również przez cały tydzień w naszej szkole wśród dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel.
  2. Dzisiaj odbędzie się w Krynicy Różaniec dla Małżeństw i Rodzin 2022. O godz. 11.00 rozpocznie się msza św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Czarnym Potoku pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po mszy św. wyruszy procesja różańcowa, która zakończy się na Krynickim Deptaku przy muszli koncertowej. Bardzo serdecznie zapraszamy na te diecezjalne obchody Dnia Papieskiego.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiane są one w dni powszednie o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. W Muszynce nabożeństwa różańcowe o godz.16.30.
  4. We wtorek święto Św. Łukasza, Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Zachęcamy w tym dniu w sposób szczególny do modlitwy za wszystkich pracowników służby zdrowia.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem różańcowym.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 17.30, a następnie różaniec.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i komunii św. i ich rodziców w czwartek o godz.17.30.
  8. W sobotę Uroczystość Św. Jana Pawła II, jako Patrona Małopolski.
  9. W sobotę zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów o godz. 10.00.
  10. W najbliższą sobotę w parafii bł. Marii Teresy Leduchowskiej w Muszynie odbędzie się XXI Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca. Rozpocznie się ono o godz. 10.00. Zapraszam do udziału w tym spotkaniu wszystkich członków Róż Różańcowych naszej parafii.
  11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny i składka w przyszłą niedzielę na cele misyjne.
  12. Również w przyszłą niedzielę w całej diecezji odbywać się będą wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wyboru dokonywać będziemy spośród zgłoszonych w minionym tygodniu kandydatów. Spośród tych nazwisk wybierzemy 10 osób z największą liczbą głosów z Tylicza i 3 osoby spośród mieszkańców Muszynki. Głosujemy tylko na jednego kandydata – jeśli na kartce do głosowania będzie podane więcej niż jedno nazwisko – głos ten będzie nieważny. Kartki do głosowania będą rozdawane w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach świętych.
  13. W ostatni weekend października odbędzie się w parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy Zdr. Kurs Przedmałżeński – dla par zamierzających zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Zapisy w parafii Zdrojowej w Krynicy.
  14. W przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Można wypisać na nich imiona i nazwiska zmarłych, których wypominać będziemy w listopadzie i przez cały rok. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk, a także nie odmienianie imion przez przypadki, by nie było wątpliwości czy chodzi o zmarłą czy o zmarłego. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  16. Ogłoszenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Krynicy Zdrój.