XXV Niedziela Zwykła, 18.09.2022r.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę uświetnili swoją obecnością uroczystość odpustową w naszym sanktuarium. Dziękuję LSO, DSM, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, osobom niosącym feretrony i chorągwie, baldachim, zespołowi „Pogranicze” i wszystkim biorącym udział w procesji podczas sumy odpustowej.
  2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prośmy Boga by rozgłośnie telewizyjne, radiowe, portale internetowe przekazywały zawsze rzetelne i prawdziwe informacje.
  3. W dniu dzisiejszym po wszystkich mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W środę Święto Św. Mateusza Ewangelisty.
  5. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  7. W piątek wspomn. Św. O Pio.
  8. W piątek po mszy św. wieczornej nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  9. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie we wtorek po mszy św. wieczornej.
  10. Spotkanie młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 18.00. Zapraszamy na mszę św., a po mszy na spotkanie w kościele. Proszę by w spotkaniu wziął udział przynajmniej jeden rodzic kandydata do bierzmowania.
  11. Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w czwartek. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, a po mszy na spotkanie.
  12. W niedzielę odbywać się będzie pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Częstochowy. Gdyby ktoś chciał udać się na tę pielgrzymkę to jest taka możliwość. Wyjazd w nocy z soboty na niedzielę, cena 80 złotych. Bliższe informacje u Pani Anny Mitka i Pani Marii Czop.
  13. Rozpoczęły się zapisy na wyjazd na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzież w Lizbonie. Koszt wyjazdu jednej osoby to około 4.000 zł. Bliższe informacje na plakacie w przedsionku kościoła.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.