XXVI Niedziela Zwykła, 25.09.2022r.

1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy musieli – z różnych przyczyn opuścić swój kraj. Szczególną modlitwą otoczmy uchodźców z Ukrainy dotkniętych wojną wywołaną przez rządzących w Rosji.
  2. We wtorek wspomn. Św. Wincentego a Paulo, kapł.
  3. W środę wspomn. Św. Wacława, męcz.
  4. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek święto Św. Archaniołów Michał, Gabriela i Rafała.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  7. W piątek wspomn. Św. Hieronima, kapł. i dok. K-ła.
  8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, a więc i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Sobota rozpoczyna miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odprawiane one będą w naszej parafii pół godziny przed mszą św.– tak więc różaniec rozpoczynał się będzie o godz. 17.30. Na zakończenie nabożeństwa zostanie udzielona komunia św. tym osobom, które nie mogą zostać na Eucharystię i po nabożeństwie różańcowym będzie msza św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. W Muszynce nabożeństwa różańcowe o godz.16.30. Przez cały miesiąc październik dodatkowa msza święta Muszynce w każdą środę o godz. 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Nie szczędźmy czasu dla Matki Bożej – mamy za co dziękować Maryi i mamy o co prosić. Żyć w cieniu sanktuarium to wielki przywilej i zaszczyt, ale i też zobowiązanie. Chciejmy z tych zobowiązań sumiennie się wywiązywać, a takim zobowiązaniem jest na pewno uczestnictwo w nabożeństwach maryjnych.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po porannej mszy świętej .
  10. We wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym została omówiona sprawa intencji pogrzebowych odprawianych poza parafią. Członkowie Rady zaproponowali by w czasie niedzielnych ogłoszeń parafialnych czytać tylko za kogo w danym tygodniu będą odprawiane intencje mszalne, natomiast pominąć informację od kogo są te intencje. Ta informacja w dalszym ciągu będzie dostępna na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii oraz podawana będzie w danym dniu, w którym intencja będzie odprawiana. Proszę też o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na odprawienie intencji pogrzebowych – na chwilę obecną jest jeszcze do odprawienia ponad 700 intencji pogrzebowych, które systematycznie przekazuję księżom do odprawienia poza parafię i odprawiamy je w miarę możliwości u nas w parafii. Głównym tematem spotkania był jednak temat naszej Golgoty…
  11. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze – książkowe – cena 30 zł i kalendarze ścienne ze Św. Janem Pawłem II - cena 15 zł.
  12. Zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.