XXVIII Niedziela Zwykła, 09.10.2022r.

1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce odbywa się spis wiernych uczęszczających na msze święte i przystępujących do Komunii Św. Również w naszej parafii LSO liczyła i liczyć będzie wiernych.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiane są one w dni powszednie o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. W Muszynce nabożeństwa różańcowe o godz.16.30.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem różańcowym.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 17.30, a następnie różaniec.
  5. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z nabożeństwem różańcowym.
  6. W piątek przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Zapraszam w tym dniu na różaniec do kościoła, gdzie modlić się będziemy w intencji nauczycieli i wychowawców.
  7. Spotkanie młodzieży klas VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, mszę i spotkanie.
  8. Spotkanie młodych małżeństw w środę o godz. 19.00.
  9. W sobotę zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów o godz. 10.00.
  10. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne ze Św. Janem Pawłem II - cena 15 zł oraz kalendarze misyjne – w tej samej cenie.
  11. Od dzisiaj do soboty 15.X można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Bardzo prosimy o zgłaszanie osób, które ze względu na swoją wiedzę, doświadczenie z różnych dziedzin życia oraz chęć współpracy dla dobra całej wspólnoty parafialnej mogliby służyć radami i wsparciem. Kandydatów można zgłaszać wrzucając kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz adresem kandydata do koszyków znajdujących się na klęcznikach przy bocznych ołtarzach. W niedzielę 16 X zostanie podana pełna lista kandydatów, na których tydzień później (tj. 23.X) będzie można oddać głos.
  12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. W tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – która funduje stypendia dla młodzieży. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel.
  13. W przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Można wypisać na nich imiona i nazwiska zmarłych, których wypominać będziemy w listopadzie i przez cały rok. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk, a także nie odmienianie imion przez przypadki, by nie było wątpliwości czy chodzi o zmarłą czy o zmarłego. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  14. Jak już informowaliśmy w przyszłą niedzielę odbędzie się w Krynicy Różaniec dla Małżeństw i Rodzin 2022. O godz. 11.00 rozpocznie się msza św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Czarnym Potoku pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża . Po mszy św. wyruszy procesja różańcowa, która zakończy się na Krynickim Deptaku przy muszli koncertowej. Bardzo serdecznie zapraszamy na te diecezjalne obchody Dnia Papieskiego.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.