XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Po wszystkich mszach zbierane są ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – która funduje stypendia dla młodzieży. Zbiórka ta odbywać się będzie również przez cały tydzień w naszej szkole wśród dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel.
  2. W dniu dzisiejszym odbywają się w naszej Ojczyźnie wybory parlamentarne. Zachęcamy do wypełnienia tego obowiązku wobec naszej Ojczyzny i wzięcie udziału w wyborach.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiane są one w dni powszednie o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. W Muszynce nabożeństwa różańcowe o godz.16.30.
  4. W środę święto Św. Łukasza, Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Zachęcamy w tym dniu w sposób szczególny do modlitwy za wszystkich pracowników służby zdrowia.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem różańcowym.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 17.30, a następnie różaniec.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i komunii św. i ich rodziców w czwartek o godz.17.30.
  8. W sobotę zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów o godz. 10.00.
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Św. Jana Pawła II, jako Patrona Małopolski.
  10. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny i składka w przyszłą niedzielę na cele misyjne.
  11. W przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Można wypisać na nich imiona i nazwiska zmarłych, których wypominać będziemy w listopadzie i przez cały rok. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcam do nabywania i czytania pracy katolickiej.