XXX Niedziela Zwykła, 29.10.2023r.

1. Dzisiejsza niedziela to liturgiczne wspomnienie konsekracji naszego parafialnego kościoła. Niech ta uroczystość skłoni nas do refleksji nad tym jak często nawiedzam to szczególne i wyjątkowe miejsce naszej parafii? Jak dbam o ten zewnętrzny znak mojej wiary jakim jest dom Boży? Niech dzisiejszy dzień będzie okazją do konkretnych postanowień dotyczących troski o naszą parafialną świątynię zarówno w tym wymiarze duchowym – poprzez częste jej nawiedzanie, jak i w wymiarze materialnym wyrażających się w ofiarach składanych na cele parafialne.
  2. We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Prosimy by dzieci, które uzbierały wszystkie naklejki za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych przyniosły je we wtorek do kościoła.
  3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Po południu w Tyliczu msza św. w cerkwi na cmentarzu o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej różaniec za zmarłych wypominanych. Po mszy św. procesja na cmentarz. W tym dniu nie będzie już mszy św. o godz. 18.30. W Muszynce msza św. o godz. 10.00 połączona z procesją na cmentarz. W środę przed kościołami i na cmentarzach, a w Dzień Zaduszny po mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na WSD w Tarnowie.
  4. W czwartek Dzień Zaduszny. W Tyliczu w tym dniu msze św. w kościele parafialnym o godz.6.30; 9.00 i 17.00 z kazaniem i modlitwami za zmarłych. Po mszy św. o godz. 17.00 procesja na cmentarzyk przy zabytkowym kościele. Po południu o godz. 14.00 wypominki i różaniec na cmentarzu przy ul. Wolności i ul. Pułaskiego. W Muszynce msza św. w Dzień Zaduszny o godz. 16.00.
  5. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych – przez całą oktawę – można zyskiwać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – czyli całkowite darowanie kary za grzechy. By zyskać odpust zupełny należy: - być w stanie łaski uświęcającej; - nawiedzić cmentarz; - pomodlić się za wybraną duszę; - pomodlić się w intencjach Ojca Św.; - wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do nawet najmniejszego grzechu. Zachęcamy do udziału w mszach św. w dni powszednie, aby wspólnie modlić się za zmarłych w wypominkach listopadowych.
  6. Przypominam prośbę, aby w miarę możliwości zabrać ze sobą wypalone znicze i śmieci z cmentarza, by jak najbardziej zminimalizować koszty wywozu śmieci z cmentarza. Prosimy nie wrzucać liści do kontenera!
  7. W związku ze zmianą czasu – od jutra msze św. popołudniowe w dni powszednie w Tyliczu będą o godz. 17.00, natomiast w Muszynce w dzień powszedni o godz. 16.00.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  10.  Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i I piątku Ksiądz Patryk uda się do chorych we wtorek od godz.13.00.
  11. W sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  13. Można jeszcze składać kartki na wypominki listopadowe i roczne. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  14. Młodzież z grupy apostolskiej będzie w tych dniach sprzedawać znicze. Uczynią to już dzisiaj po wszystkich mszach świętych, w poniedziałek i wtorek po różańcu i mszy wieczornej oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu.
  15. Wczoraj Bóg odwołał do wieczności śp. Marka Krukowskiego z Muszynki.