XXXI Niedziela Zwykła, 05.11.2023r.

1. Skończył się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tych nabożeństwach. Szczególne podziękowania dla dzieci, które wyjątkowo w tym roku licznie uczestniczyły w nabożeństwach. Prawie 30 dzieci nie opuściło ani jednego nabożeństwa różańcowego. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję dzieciom, a szczególnie ich rodzicom za przykład i towarzyszenie dzieciom w nabożeństwach różańcowych.
  2. Do środy można zyskiwać odpust zupełny za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Zachęcamy również do udziału w mszach św. w dni powszednie, aby wspólnie modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
  3. Przypominam prośbę, aby w miarę możliwości zabrać ze sobą wypalone znicze i śmieci z cmentarza, by jak najbardziej zminimalizować koszty wywozu śmieci z cmentarza. Prosimy nie wrzucać liści do kontenera!
  4. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  7. W piątek wspomnienie Św. Leona Wielkiego, pap. i dok. K-ła.
  8. W sobotę wspomn. Św. Marcina, bpa.
  9. W sobotę Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, a także za tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
  10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  11. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich we wtorek po mszy św. popołudniowej.
  12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII odbędzie się w środę. Zapraszamy na mszę świętą na godz. 17.00 i po jej zakończeniu na spotkanie.
  13. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.