XXXIII Niedziela Zwykła, 13.11.2022r.

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  3. W czwartek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej.
  4. W piątek wspomn. Bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz..
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jako ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to zarazem święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej okazji w przyszłą niedzielę na mszy o godz.11.15 odbędzie się przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców odbędzie się w najbliższy czwartek (przesunięte spotkanie z czwartego na trzeci czwartek miesiąca) o godz. 17.00 w kościele.
  8. W związku ze zbliżającymi się przymrozkami w tym tygodniu zostanie zakręcona woda na cmentarzu. Najbliższe dni to zapewne czas porządków na cmentarzu, dlatego zwracam się z ponowną prośbą o zabranie ze sobą – w miarę możliwości – odpadów z cmentarza, typu znicze ikwiaty. Zmniejszy to koszty wywozu śmieci. Za miesiąc październik otrzymaliśmy rachunek w wysokości 2313 zł.
  9. Jak już wspominałem w czasie odpustu ku Czci imienia Maryi chciałbym zorganizować pielgrzymkę do wyjątkowego miejsca jakim jest Ziemia Święta. Zachęcał nas do tego również odpustowy kaznodzieja, a zarazem świetny przewodnik po Ziemi Świętej. Wczoraj otrzymałem od Niego termin, program pielgrzymki i wycenę. Pielgrzymka miałaby odbyć się w dniach 11-17.04.2023 r.. W programie zawarte są wszystkie najważniejsze miejsca związane z życiem Pana Jezusa na ziemi począwszy od Betlejem, poprzez Pole Pasterzy, Bazylika Bożego Narodzenia, Jerycho, Pustynia Judzka, rzeka Jordan (miejsce chrztu Pana Jezusa), Góra Tabor, Góra Ośmiu Błogosławieństw, Nazaret, Kana Galilejska, Góra Kuszenia, Jerozolima – Bazylika grobu Pańskiego, Wieczernik, Góra Oliwna, Ogród Getsemani, Droga Krzyżowa, a także rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, pobyt nad jedynym takim miejscem na świecie jak Morze Martwe. To tylko niektóre miejsca. Pełny program umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. Zapewniam Was, że gdy wrócimy z pielgrzymki – nic już nie będzie takie, jak było dotychczas. Pielgrzymki do Ziemi Św. nie da się porównać z żadną inną i raz w życiu trzeba tam być. Koszt pielgrzymki to 700 zł i 800 $. (w dniu wyjazdu 180 $ na wstępy, zwyczajowe napiwki, zestawy słuchawkowe, przejazdy). Wylot samolotem z Krakowa. Potrzebny jest paszport. Naprawdę zachęcam do zdecydowania się na ten wyjazd. Jest trochę czasu na pozyskanie funduszy, ale chętnych proszę o zgłaszanie się w najbliższym czasie by można było rezerwować bilety lotnicze i miejsca w hotelu. Myślę, że taka pielgrzymka mogłaby być pięknym prezentem dzieci dla rodziców, bądź odwrotnie, z racji jubileuszu czy jakiejś innej okazji. Karty zgłoszeń będą do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pobierając kartę zgłoszeń należy wpłacić 700 zł – jest to forma zaliczki i akceptacji programu. Myślę, że osoby, które były już w Ziemi Św. potwierdzą, że warto wybrać się na taką pielgrzymkę.
  10. Zakończone zostały prace przy rozbiórce Golgoty. Wszystkie prace przebiegły zgodnie z planem, za co Bogu i ludziom niech będą dzięki. W najbliższych dniach postaramy się umożliwić dostęp do kapliczek siedmiu Boleści Matki Bożej, które znajdowały się wokół Golgoty. Kolejnym etapem będzie kompletowanie dokumentów umożliwiających odbudowę Tylickiej Golgoty. O postępach prac będę Was na bieżąco informował.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  13. Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Uczniowie naszej szkoły działający w wolontariacie wraz z Grupą Apostolską kolejny raz podjęli się organizacji pomocyRodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wolontariusze liczą na takie samo jak co roku zaangażowanie wszystkich klas wraz z wychowawcami i rodzicami. Żeby jednak skompletować pomoc potrzebne są też pieniądze na zakup pościeli, małego AGD, doposażenie łazienki, odzieży i obuwia zimowego. W związku z tym młodzież zwraca się z prośbą do mieszkańców Tylicza i Muszynki o wsparcie finansowe aby wspólnie spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić.

Dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach świętych odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel. Dodatkowo w Delikatesach Centrum będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Młodzież, z góry dziękuję za każdą formę pomocy.