XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla,26.11.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy dziś przy tej okazji wszystkim ministrantom i lektorom za ich posługę w parafii i zachęcamy nowych kandydatów do podjęcia się służby przy ołtarzu.
  2. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
  3. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi – za co możemy zyskać w dniu dzisiejszym odpust zupełny.
  4. We wtorek obchodzić będziemy 14 rocznicę konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobie biskupia Andrzeja.
  5. W czwartek święto Św. Andrzeja, Apostoła.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku od jutra pół godziny przed mszą św. popołudniową i w czasie mszy świętych. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 15.15.
  8. Do chorych Ks. Patryk uda się w sobotę od godz. 8.00. Z tej racji nie będzie zbiórki ministrantów i lektorów.
  9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
  10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  11. Od przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii nabywać świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za świecę nie mniejsza niż 10 zł.
  12. Również od przyszłej niedzieli w zakrystii i w przedsionku kościoła będzie można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  15. Podczas niedzielnej zbiórki tydzień temu wolontariusze z naszej szkoły oraz Grupa Apostolska  uzbierali 3726,90  zł na przygotowanie Szlachetnej Paczki dla dwóch rodzin. Dziękujemy mieszkańcom Tylicza i Muszynki  za ofiarność i wsparcie tegorocznej akcji.