AktualnościXXXIV Niedziela Zwykła,Uroczystość Chrystusa Króla, 20.11.2022r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy dziś przy tej okazji wszystkim ministrantom i lektorom za ich posługę w parafii i zachęcamy nowych kandydatów do podjęcia się służby przy ołtarzu.
 2. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
 3. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi – za co możemy zyskać w dniu dzisiejszym odpust zupełny.
 4. We wtorek wspomnienie Św. Cecylii, dziew. i męcz.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
 6. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
 7. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy za zmarłych wypominanych w naszej parafii. W związku z tym, że już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się adwent, wypominki listopadowe czytane będą do najbliższej soboty włącznie.
 8. Jak już informowaliśmy w dniach od 11-17.04.2023 r. planowana jest pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc na tę pielgrzymkę. Przypominamy, że zapisując się na pielgrzymkę należy pobrać kartę zgłoszeń z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wpłacając przy tym 700 zł. Pozostałą kwotę 980 $ należy wpłacić na spotkaniu przed pielgrzymkowy, które odbędzie się najpóźniej na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki, dlatego dzisiaj po wszystkich mszach świętych uczniowie naszej szkoły działający w wolontariacie wraz z Grupą Apostolską zbierać będą ofiary do puszek na ten cel. Przypominamy, że również w Delikatesach Centrum będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Młodzież, z góry dziękuję za każdą formę pomocy.
 12. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Bronisława Luksę

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje