AktualnościII Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 02.01.2022r.

 1. Przeżywamy II niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Dzisiaj po wszystkich mszach świętych zapowiadana tydzień temu zbiórka do puszek w ramach Kolędy Misyjnej, która w tym roku nie może się odbyć w tradycyjny sposób, jak przez poprzednie lata. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel i z góry składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
 2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka ze środyprzeznaczona będzie na cele misyjne.
 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego porządek mszy świętych przed południem jak w każdą niedzielę. Popołudniu msza św. o godz. 17.00. Na wszystkich mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Dokonamy również poświęcenia wody. Ze względów sanitarnych nie będzie możliwości zabrania sobie z kościoła wody poświęconej dlatego prosimy przynieść ze sobą wodę do poświęcenia.
 4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie rozprowadzać w czwartek po mszach świętych poświęconą kredę i kadzidło. Zachęcamy do ich nabycia. W związku z tym zapraszam wszystkich członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na spotkanie w środę po mszy św. popołudniowej.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
 7. Do chorych z racji I piątku Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.00.
 8. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie w liturgii okresu Bożego Narodzenia.
 9. Dziękujmy za ofiary w kopertach składane na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. U początku Nowego Roku przypominamy, że ofiara na sprzątanie kościoła wynosi 50 zł, a na utrzymanie porządku na cmentarzu 20 zł. Prosimy by składając ofiarę napisać nazwisko, adres i za który rok jest ta ofiara w przypadku gdyby ktoś jeszcze nie złożył jej za rok 2021. Z góry dziękujemy za te ofiary.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego. Pragniemy poinformować, że cena Gościa Niedzielnego od przyszłej niedzieli wynosi 8 zł.
 11. Na spotkanie kolędowe zapraszamy mieszkańców z kolejnych rejonów parafii – porządek umieszczony w intencjach mszalnych na ten tydzień.

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje