IV Niedziela Adwentu, 19.12.2021r.

1. W tygodniu msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  2. Jak już informowaliśmy – nie są organizowane spowiedzi przedświąteczne z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii. Wielu z Was już się wyspowiadało w czasie Adwentu. Kto jeszcze chciałby skorzystać z sakramentu pokuty, będzie miał taką możliwość w tym tygodniu. Od poniedziałku do czwartku spowiadać będziemy w trakcie mszy św. porannej jak dotychczas oraz popołudniu od godziny 16.30 dotąd, dokąd będą chętni do spowiedzi.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  5. W piątek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Ostatnia msza św. roratnia w piątek o godz. 6.30. W wigilię mszy św. popołudniu nie będzie. Zapraszamy natomiast na Pasterkę – w Muszynce o godz. 22.00, a w Tyliczu o godz. 24.00. Składka na Pasterkach na Fundusz Obrony Życia.
  6. W ten szczególny wigilijny dzień starajmy się pielęgnować zwyczaje religijne – zachowajmy post. Wieczerzę zacznijmy od modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połamania się opłatkiem i zaśpiewania kolędy. Niech to będzie wieczór wspólnego kolędowania, pełen życzliwości i wzajemnej miłości.
  7. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  8. W przyszłą niedzielę wypada drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Opuszcza się jednak w liturgii święto Św. Szczepana, gdyż w tym dniu obchodzone jest święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę, a składka w przyszłą niedzielę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. W naszej parafii drugi dzień świąt to zarazem dzień Jubileuszy Małżeńskich. Jak już informowaliśmy w tym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzić będą małżeństwa, które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1971 i 1996 roku. Szanownych Jubilatów i ich rodziny zapraszamy w przyszłą niedzielę na mszę świętą jubileuszową na godz. 11.15.
  10. Do chorych, z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  Ks. Mariusz uda się w czwartek od godz. 8.00. Gdyby, ktoś chciał zgłosić chorego z poza listy pierwszopiątkowej prosimy to uczynić w zakrystii – najpóźniej do środy. Zachęcamy, by chorzy skorzystali nie tylko z Komunii Św. ale przede wszystkim z sakramentu pokuty, zwłaszcza Ci, którzy już dłuższy czas nie spowiadali się. Natomiast dzień wcześniej (w środę od godz. 13.00) młodzież wraz z księdzem Mariuszem uda się do chorych ze stroikami świątecznymi.
  11. Również w zakrystii i pod chórem są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  14. W związku z pandemią przypominamy o dezynfekcji rąk przed wejściem do Kościoła, zakładanie maseczek na usta i nos oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę.